Týden na TAJUPLNÉM OSTROVĚ

V neděli 19.8 se v přístavu Rožnov pod Radhoštěm chystala na plavbu kolem světa loď jménem GYMTANIK.
Posádka námořníků v čele s kapitánem přivítali 50 cestujících, kteří byli rozděleny do nových rodin se speciálním příjmením. Plavbu jsme zahájili společnou večeří a uvítacím večírkem.
V noci se bohužel loď ocitla ve velké mořské bouři. Naštěstí měli všichni pasažéři záchranou vestu v podobě pláštěnky a noční unik z lodi jsme zvládli bez ztráty na životech.
V pondělí jsme se ocitli na neznámém ostrově, kde jsme nejdříve poslali vzkaz v láhvi a doufali v naši záchranu. Přepadli nás domorodci a začali jsme bojovat o přežití. Rodina s příjmením Domečkovi postavili přístřešek, Lovečtí ulovili potravu, Vodičkovi donesli vodu na vaření, Ohníčkovi se postarali o rozdělání ohně a Kuchařovi uvařili potravu, kterou jsme společně snědli. Domorodci se stali našimi přáteli a naučili nás rituální pralesní tanec, který jsme museli tančit každý den.
V úterý jsme poznali další obyvatele ostrova Amazonky, které nás donutily splnit úkoly, které byly jen pro tvrdé povahy. Ve dvojicích se poprat s banánem, ulovit pusou hada, ze zaručeně živých moučných červů vylovit talisman, sníst žížalu, poslepu se proplést labyrintem a trakařem se přebrodit zabahněnou řekou.
Ve středu jsme šli na výlet k moři, kde jsme hledali kamínky s tajnou šifrou, lovili pusou z vody ryby a báječně si užívali vodu a sluníčko.
Večer proběhl vodní ples na kterém se ukázali mořští živočichové a každá rodina nám zahrála divadlo.
Celý týden se nám děly záhadné věci, ztrácely se boty, oblečení i celé kufry. V noci ze středy na čtvrtek se nám dokonce zamotaly holky a záhadně se probudily na jiné posteli než do které večer zalehly.
Večer se nám ozval hlas , který nám prozradil kdo za všemi těmi záhadami stojí. Král KAMEHAMEHA , který nám dal poslední možnost na přežití tím, že mu doneseme obětní dary. Tajuplnou noční stezkou, kde na nás číhalo nebezpečí na každém kroku se každý dostal do doupěte kde čekala králova gorila a převzala si obětní dar. Společně se všemi obyvateli ostrova jsme si zatančili poslední rituální tanec a vykouřili jsme dýmku míru.
V pátek jsme zjistili, že ostrov a kterém jsme se ocitli není vůbec opuštěný a jmenuje se HAVAJ a záchrana bude snadná. Vyhodnotili jsme celotýdenní soutěž po rodinách a odevzadali cedulky s příjmením rodiny a obřadním rituálem jsme převzali šerpu, aby se z nás zase mohla stát naše velká rodina s názvem KMG ZLÍN .
Havajským věncem jsme dostali pozvání na havajskou párty, kde hlavní zábavou byl havajský tanec LIMBO .
A v sobotu pro nás všechny přijeli zachránci v podobě rodičů.39613720_1886606534756086_7078894848782106624_n

I přes nabitý a zajímavý program byla náplň soustředění hlavně příprava na následující závodní sezonu a v krásné klimatizované hale jsme tréninkem strávili vždy téměř celý den.

Celé soustředění jsme si všichni báječně užili a už se moc těšíme na to příští