MS v estetické skupinové gymnastice na Faerských ostrovech

 

Ve dnech 5. – 7. června 2015 se na Faerských ostrovech v hlavním městě Tórshavn

uskutečnil již 16. ročník Mistrovství světa juniorek a seniorek v estetické skupinové gymnastice.

 

Náš oddíl již 3. rokem úspěšně spolupracuje s brněnským oddílem SK MG Mantila Brno a tři členky zlínského sportovního klubu hostují v tomto týmu.

 

Závodnice SK MG Zlín hostující v SK MG Mantila Brno:

 

Sabina Strnadová –   SK MG Mantila JOY  (Brno) – juniorky

Veronika Javorská –  SK MG Mantila ZONJA (Brno) – seniorky

Karolína Štěpánová -SK MG Mantila ZONJA (Brno) – seniorky

 

Pro seniorky to byla od roku 2013 již 7. účast na světových soutěžích s týmem SK Mantila Brno. (2013 – Maďarsko, Bulharsko, Španělsko, 2014 – Bulharsko, Rusko, 2015 – Estonsko, Faerské ostrovy)

Děvčata se na tuto světovou akci připravovala od září minulého roku, musela skloubit

náročné tréninky v Brně s každodenními školními povinnostmi a dalšími zájmovými aktivitami.

Účast na MS na Faerských ostrovech si děvčata spolu s týmem SK MG Mantila Brno zajistila 1. místem (juniorky) a 2. místem (seniorky) na MČR v ESG 28. 3. 2015.

 

Světového šampionátu se zúčastnilo 21 juniorských a 23 seniorkých týmů z celého světa (Finsko, Rusko, Japonsko, Kanada, Čína, Itálie, Španělsko, Rakousko, Estonsko, Faerské ostrovy, Dánsko, Bulharsko a Česká republika – 3 juniorská družstva – SK MG Mantila Brno, TJ Gumárny Zubří, TJ Sokol Velký Týnec a 3 seniorská družstva – TJ Sokol Velký Týnec, SK MG Mantila Brno, SK Trasko Vyškov).

 

Celá česká výprava 6-ti týmů se po příletu do Vagaru přesunula do hlavního města Tórshavn, kde byla ubytována v tělocvičně místního internátu. Čtvrtek byl určen k odpočinku, prohlídce hlavního města a k výletu krásnou historickou plachetnicí kolem ostrova Nólsoy s výhledy na úžasné útesy a oceán. Večer pak týmy absolvovaly kondiční tréninky.

Páteční odpolední oficiální trénink probíhal již před zraky všech nominovaných rozhodčích (12 mezinárodních rozhodčích pro juniorskou a 12 mezinárodních rozhodčích pro seniorskou kategorii – ČR měla zastoupení po jedné rozhodčí v každé kategorii).

Následující sobotní den byl už jen závodní. Juniorskému týmu SK MG Mantila JOY se podařilo ve velké konkurenci světových špiček postoupit do nedělního finále.

 

Seniorský tým SK MG Mantila ZONJA měl za cíl zlepšit svůj výsledek z minulého roku, což se děvčatům podařilo.

 

Umístění družstev ČR na MS:

juniorky –     12. místo  SK MG Mantila JOY Brno

  1. místo TJ Gumárny Zubří
  2. místo TJ Sokol Velký Týnec

 

seniorky –    12. místo TJ Sokol Velký Týnec

  1. místo  SK MG ZONJA Mantila Brno
  2. místo Trasko Vyškov

 

Pro všechna děvčata byla účast na MS nevšedním sportovním zážitkem s nevídaně přátelskou atmosférou, získáváním dalších zkušeností na světových soutěžích a velkou inspirací a motivací do dalších závodních sezón. Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci ČR.

 

Velmi si ceníme toho, že tuto akci finančně podpořil Fond pro mezinárodní styky statutárního města Zlín.